„Uwaga, pająki!” - Pani bibliotekarka odwiedza przedszkole

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 kilkakrotnie odwiedziła nas pani z Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów.

Dzień postaci z bajek

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jaki i oglądane, odgrywają wielką rolę w życiu każdego dziecka.

Edukacyjne spotkanie dla rodziców

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, odbyło się spotkanie rodziców z panią Danutą Wiśniewską- bibliotekarką Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku. Tematem przewodnim był „Wpływ czytelnictwa na rozwój dziecka”. Codzienne czytanie buduje więź między rodzicem i dzieckiem, poszerza słownictwo, wspiera rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny. Ponadto czytanie może być skuteczną formą rozrywki, jak i relaksu.

Łączenie pokoleń poprzez czytanie

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Przedszkole Gminne Wielka Przygoda odwiedziła Pani Krystyna Chrostowska - uczestniczka Domu Senior Plus, która przeczytała dzieciom bajkę. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały historię o Basi i jej przyjaciołach.

Nowe książki w przedszkolnej biblioteczce

W ramach dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nasza przedszkolna biblioteczka została poszerzona o wiele interesujących pozycji literackich.